הנזק המצטבר האיטי והשקט של אלכוהול

נזקי האלכוהול

זה יתחיל בכוסית קטנה של יין במקרה הטוב, או בקבוק של וודקה עם רדבול בחצר האחורית של הבניין המשותף, או בשעות הערב. יישור הקו ברמות הנזק בשני המקרים, יגיע מאוחר יותר, כאשר בשני המקרים האלכוהול הופך חלק בלתי נפרד כמעט מכל חוויה בחיינו.
המרחק והפער בין להרים כוסית בישיבת הנהלה לשנה החדשה או מסיבת יום הולדת תמימה, לישיבה בבר ושתיה ללא מעצורים נראה גדול.
קיבצתי מספר מחקרים על הנזק השקט לתאי הגוף מעבר לכבד, הדם והעורקים.

הראשון שהופיע לי בחיפוש בגוגל הוא קשרים מיניים ללא עירנות וזהירות.

החקירה הראשונה התבצעה באוניברסיטה חסויה וכלל 90 נשים ו 90 גברים. בניסוי זה קיימו מספר מסיבות לאורך השנה לחלק מהנבדקים סופק אלכוהול ולחלקם תחליפים ללא ידיעתם כמובן. ממחקר זה עולה שמספר הזוגות שקיימו יחסים ללא אמצעי הגנה בקבוצת האלכוהל הייתה גדולה ומשמעותית מצורכי התחליף, ללא הבנת הסיכון מהידבקות ממחלות נוראיות המלוות לאורך שנים.

אצל צורכי אלכוהול באופן קבוע ישנו סיכון הרבה יותר גבוה לחלות בדלקות בכלל ובדלקת ריאות בפרט ואף בשחפת, ממחקרים עולה ש 10% מחוליי השחפת צורכים אלכוהול על בסיס יומי ובהפרזה מעת לעת. אחת הסיבות העיקריות היא פגיעה במערכת החיסון.

צריכת אלכוהול לאורך זמן מחלישה את העצמות והשרירים ועלולה לגרום לנזקים בעצמות במקומות שונים בעיקר במפרקים הקטנים, כמו אצבעות וכפות הרגליים ואף סיכון בשבירת עצמות בקלות יחסית.

שתייה מרובה פוגעת במערכת הריבייה מפני הפגיעה בהורמוני המין, הדבר גורם לירידה משמעותית בחשק המיני בשני המינים, פוגעת בזיקפה ומשבשת את המחזור.

פגיעה חמורה לכלי הדם והלב, חשש ללחץ דם גבוה, אי ספיקת לב והגדלת הסיכון ללקות בהתקף לב, בעיקר בנשים.

פגיעה באינזימי עיכול ובקיבה, דבר הגורם לחוסר ספיגת החומרים מהמזון, לגזים, שלשול, נפיחות בטנית ואפילו יוביל לאנמיה ותת תזונה.

פגיעה חמורה למערכת העצבים המרכזית ופגיעה בשיכבת במיאלין, ישנה פגיעה גם ברקמת המוח הפוגעת ביכולת הריכוז והזיכרון. האלכוהול גורם להחלטות שגויות ולעיתים מסוכנות גם בזמן פיקחות ועירנות במשך היום.

הפגיעה נוראית בכבד ובלבלב לאורך זמן עלולה לגרום לדלקת בלבלב ויוביל לסוכרת חמורה בפרק זמן קצר ולשחמת כבד. תהליך הניקוי מהכבד ומכל תאי הגוף שקיבלו אלכוהול לאורך זמן, ימשך למספר חודשים.

האלכוהול פוגע בתאי העור מחמיר אקנה וגורם להזדקנות מוקדמת, התזונאי ז’אירו רודריגז מניו יורק מתבדח עם מטופליו ” אם תרצו להזדקן מהר, שתו אלכוהול “.

פגיעה בקרמות הריריות בכל מערכות הגוף. דבר שמזיק למגוון גדול של איברים. כמו: השיכבה הרירית של מערכת השתן, יובש נרתיקי, פגיעה בריאות, פגיעה בלחות העיניים, יובש הפה ועוד.

חוסר יציבות נפשית עם עליות ומורדות, המעבר בין שמחה לעצב קיצוני ומהיר. הדיכאון ותחושת הכישלון עלולים להוביל לתלות בתרופות וכמובן באלכוהול למטרת בריחה. הקפיצות וגובה הכעס ללא סיבה רציונלית, גורם לבידוד חברתי ולהעמקת העצב.

Alcohol Poisoning

 

קישורים למאמר:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4467961/
https://www.healthline.com/health/alcohol/effects-on-body#8
https://www.vogue.com/article/alcohol-skin-damage-effects

תוכן שאסור לפספס

מוצרים שאולי יעניינו אותך

PROBIOJA

PROBIOJA

diabetes program

התוכנית המהפכנית לסוכרת

ORMONIA

BREATHER. AVI SHAMAN

BREATHER

נגישות

אני מזמין אותך להצטרף למשפחת שאמן

נרשמים לשאמן קלינק ומקבלים 20% הנחה ומצטרפים לרשימת תפוצה וליווי אישי לאורך כל הטיפול.
איתך לאורך כל הדרך, אבי שאמן.
לקבלת ההנחה יש למלא את הפרטים.