Digestive problems

בעיות נפוצות במערכת העיכול

למערכת העיכול תפקיד חשוב בפירוק מזון, ספיגת חומרים מזינים וסילוק פסולת.  עם זאת, ישנם מצבים בהם אנו

לא מודעים למזונות העלולים לשבש את תפקודה התקין של המערכת החשובה, דבר הגורם לבעיות, כגון תסמונת המעי הרגיז, ריפלוקס, עצירות, שלשולים או זיהומים הנגרמים על ידי חיידקי הליקובקטר פילורי. לרוב, הרופא ירשום אנטיביוטיקה, שלדעתו תחסל דלקת, זיהומים וחיידקים, אך ללא התייחסות להשלכות ולתופעות הלוואי העלולות להנציח את הבעיה ואולי אף להחמיר את הנזק במערכת העיכול כולה.

יחד עם זאת מחקרים הנשענים על הרפואה המסורתית, מעלים אפשרויות טיפול טבעיות עם צמחי מרפא היכולים לספק אלטרנטיבה בטוחה יותר.  במאמר זה, נעמיק בבעיות אלו במערכת העיכול ונדון מדוע גישה טבעית עשויה להועיל יותר מהטיפול הקונבציונלי.

 

 תסמונת המעי הרגיז (IBS)

היא הפרעה נפוצה במערכת העיכול המאופיינת בתסמינים כמו כאבי בטן, נפיחות, עצירות ושלשולים.

שהגורם המדויק שלו אינו ידוע, חלק מהתסמינים הם התכווצויות שרירים חריגות במעיים, רגישות למזונות מסוימים,

בדרך כלל זו תהייה תשובת הרופא באין ממצאים בבדיקות השונות ובעצם אין לו תשובה חד משמעית לסיבות שהתסמינים הללו מופיעים.

על פי הרפואה המסורתית, אנו נתשאל ונחקור את הסיבות וכמובן גם בהתייחסות למצב נפשי, מנטלי, רגשי.

מעבר לבדיקה המכנית, החומרית.

מתח, תזונה, חולשה חיסונית ושינויים בחיידקי המעי תורמים להתפתחות בעיות במערכת העיכול.

גישות טיפול מסורתיות הוכיחו תוצאה משמעותית והחלמה מלאה כולל שיקום רירית הקיבה והמעיים.

הטיפול כולל שינויים תזונתיים, העלאת המודעות וטכניקות לניהול מתח וצמחי מרפא אנטי דלקתיים, משקמי רירית, לוחמים בחיידקים ולהקלת התסמינים.

 

(GERD) ריפלוקס

מתרחש כאשר חומצת הקיבה עולות חזרה לוושט, וגורמות לתסמינים כמו צרבת, כאבים בחזה, קשיי בליעה, וזה נגרם בעיקר על ידי החלשות של הסוגר תחתון בוושט, שתפקידו למנוע חומצת קיבה להיכנס לוושט. שינויים באורח החיים, שינויים תזונתיים ותרופות כמו נוגדי חומצה או מעכבי משאבת פרוטונים מומלצים בדרך כלל לטיפול בריפלוקס. אך נוגדי חומצה תרופתיים מנטרלים את החומצה בצורה שפוגעת בפירוק המזון ובספיגת חומרי הזנה חשובים. לכן הטיפול בצמחי מרפא עדין יותר ומספק טיפול מקיף לרירית הקיבה יחד עם הרגעת החומציות.

 

 עצירות ושלשולים

עצירות מתייחסת ליציאות בתדירות נמוכה, קושי במתן צואה וצואה קשה ויבשה.  ישנן מספר סיבות הגורמות לבעיה. כמו דיאטה דלת סיבים, צריכת נוזלים לא מספקת, חוסר פעילות גופנית, תרופות מסוימות ומצבים רפואיים מסויימים.  מצד שני, שלשול כרוך בצואה רכה ומימית ויכול להיגרם על ידי זיהומים, בעיות תזונתיות, תרופות ומצבים רפואיים.  טיפול בעצירות ושלשולים כרוך לרוב בשינויים תזונתיים, צריכת נוזלים מוגברת, שינויים באורח החיים ולעיתים גם תרופות שלרוב מינונן יעלה עם הזמן בעיקבות ירידה באפקט שלהן. ולכן ברפואה הטבעית, ננסה להוריד את התרופות הללו בהדרגה ועם טיפול תומך.

 

 חיידק הליקובקטר פילורי

הליקובקטר פילורי הוא חיידק הנאחז ברירית הקיבה וקשור להפרעות עיכול שונות, לרבות דלקת קיבה וכיבים פפטים.  הוא מועבר בעיקר דרך מזון ומים מזוהמים, ונוכחותו עלולה לגרום לתסמינים כמו כאבי בטן, נפיחות, בחילות והקאות, ירידה במשקל, עצירות ושלשולים, ירידה במצב הרוח, חולשה כללית, ועוד.

הדבר החשוב הוא ידיעה שישנו סיכון להדבקת בני המשפחה, ולכן חייבים להימנע משתיה מאותה הכוס או ישיבה באסלה, וחשוב לנקות היטב לאחר השימוש.

אני ממליץ לטפל בכל בני הבית במקרה שיש לאחד מבני המשפחה את החיידק.

ממחקר שלי התברר שלרוב ישנם נוספים בבית שסובלים ממערכת העיכול.

כמובן הרופא ירשום אנטיביוטיקה עם תרופות מדכאות חומצה כחבילת טיפול בחיידק הליקובקטר פילורי

 

 

 אנטיביוטיקה לעומת טיפול טבעי עם צמחי מרפא

בעוד אנטיביוטיקה יכולה להיות יעילה בטיפול בזיהומים חיידקיים, לשימוש בהן יש חסרונות.

אנטיביוטיקה לא רק הורגת חיידקים מזיקים אלא גם משבשת את איזון החיידקים המועילים במעיים, מה שמוביל לבעיות עיכול נוספות.  בנוסף, עמידות החיידק החזק לאנטיביוטיקה היא דאגה גוברת בעולם.

 

אפשרויות טיפול טבעיות באמצעות צמחי מרפא מציעות גישה חלופית לניהול בעיות במערכת העיכול.  לצמחים מסוימים יש תכונות אנטי-מיקרוביאליות, אנטי דלקתיות ומרגיעות שיכולות לעזור להקל על התסמינים ולשפר את בריאות המעיים. עם זאת, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע , נטורופת. הרבליסט ומומחה לצמחי מרפא מנוסה לפני תחילת כל טיפול בצמחי מרפא כדי להבטיח בטיחות ויעילות. בנוסף, חשוב מאוד להיות בקשר ישיר עם יוצר פורמולת הצמחים ולא להתפתות לרכישות באתרי אינטרנט ללא תמיכה מקצועית או ליפול שבי בידיי מטפלים המנצלים את הייאוש והסבל וגובים מחיר מעל ומעבר.

תוכן שאסור לפספס

מוצרים שאולי יעניינו אותך

PROBIOJA

PROBIOJA

diabetes program

התוכנית המהפכנית לסוכרת

ORMONIA

BREATHER. AVI SHAMAN

BREATHER

נגישות

אני מזמין אותך להצטרף למשפחת שאמן

נרשמים לשאמן קלינק ומקבלים 20% הנחה ומצטרפים לרשימת תפוצה וליווי אישי לאורך כל הטיפול.
איתך לאורך כל הדרך, אבי שאמן.
לקבלת ההנחה יש למלא את הפרטים.