היתרונות של טריגונלה: 9 חומרים נסתרים בצמח

חילבה היא אחד מצמחי המרפא העתיקים ביותר ברפואה ההודית והסינית המסורתית. הוא מכיל כמות עצומה של חומרים פעילים המשפרים את תפקודן של מערכות שונות בגוף האדם.

על מנת להבין ביתר פירוט את תכונותיו והשפעותיו על הגוף, החלטנו לפרט את הרכיבים הפעילים וזיהינו 9 מרכיבים פעילים עיקריים שהופכים את הצמח הזה לחיוני לרפואת צמחים מודרנית ולרפואה מסורתית.

חומצת אמינו ליזין

ממירה חומצות שומן לאנרגיה, מחזקת את תיפקוד הלב, מסייעת בייצור קולגן, מפחיתה רמות סוכר בדם, מורידה לחץ וחרדה, באחד המחקרים שנערך לשבוע בלבד על 50 איש נראתה השפעה משמעותית ברמות החרדה. אצל נשים שנטלו ליזין נראתה ירידה משמעותית ברמות הקורטיזול לאחר 3 חודשים. בנוסף, היא מקלה באנגינה פקטוריס (תעוקת חזה) ונלחמת בהרפס.

מתיונין

מונע הצטברות שומנים בכלי הדם, משפר פעילות הכבד, נוגד חימצון, תומך בניקוי רעלים מהגוף ומהכבד, תומך בסחוס ובמפרקים. במחקרים בארה”ב, סין, יפן ובריטניה, על גברים בני 40-60 נראה שלמתיונין יש יכולת להוריד לחץ דם.

ספונינים

פורוסטנול, טריגופואנוסידס. במחקרים נמצא שהחומרים (furostanol saponins trigofoenosides B and C)
הללו בטריגונלה מגבירים יכולת  אנבולית ואנדרוגנית, משפרים את רמת הטסטוסטרון ואף מעכבים את 5 אלפא רדוקטז המניע ל-DHT Iגורם לירידה בחשק המיני, הגדלת ערמונית ואיבוד השיער.

ציסטין

משקמת את השיכבה הרירית של הקיבה, נוגדת חימצון ומחזקת חיסונית, משקמת תאי כבד,משפרת את ספיגת הסוכר לתאים ומשפרת את יעילות תנועת ופעולת האינסולין המופרש מהלבלב.

חומצת אמינו פנילאלנין

עוזרת לייצור הכוליסיסטוקינין, חומר הגורם לתחושת שובע, מטפל בדלקות פרקים, נעשה בו שימוש לדיכאון וחרדה, מרגיע התכוצויות במחזור, תורם לירידה במשקל.

חומצת אמינו גלוטמית משפרת מטבוליזים והנעה של שומנים וסוכרים, משקמת תיפקודי מוח. זיכרון ולמידה, מסייעת בהיפוכלורידיה ( חוסר בחומצות קיבה).

פוליסכרידים. חומרים נוגדי קרישה, מחזקי חיסון ומאזנים את רמת הסוכר בדם.

אלקלואיד טריגולנין. מוריד סוכר בכלי הדם,

ספונינים סטרואידלים. דיוסג’נין. המאזן רמות סוכר וכולסטרול, משפר את מערכת עיכול ומונע סרטן המעי.

תוכן שאסור לפספס

מוצרים שאולי יעניינו אותך

PROBIOJA

PROBIOJA

diabetes program

התוכנית המהפכנית לסוכרת

ORMONIA

BREATHER. AVI SHAMAN

BREATHER

נגישות

אני מזמין אותך להצטרף למשפחת שאמן

נרשמים לשאמן קלינק ומקבלים 20% הנחה ומצטרפים לרשימת תפוצה וליווי אישי לאורך כל הטיפול.
איתך לאורך כל הדרך, אבי שאמן.
לקבלת ההנחה יש למלא את הפרטים.